Android Telefonu Klavye mouse olarak kullanma

Android telefonu klavye mouse nasıl çeviririm? Android telefonla bilgisayarı kontrol etme

Android telefonumuzla neler yapmıyoruz ki; Neredeyse elimiz ayağımız oldu tabi telefonlardan önce bilgisayarları kullanırdık şimdi onların pabucu dama atıldı gibi görünüyor. Arada sırada bilgisayar bakmak istediğimizde de klavyeyle mouse ile uğraşmak bile istemiyoruz bazen işte tam burada imdatımıza Telefonumuzla bilgisayarımızı yönetebileceğimiz uygulamamız gereliyor. Uygulamızın adı Remote Control Collection. Peki bu uygulamayla Telefonumuzla bilgisayarı nasıl kontrol edicez işte şöyle :
***
Öncelikle yapmamız gereken Google playstore'den Remote control collection uygulamasını indiriyoruz ve kuruyoruz o şimdilik bir kenarda kalsın.

Telefonla kontrol etmek istediğimiz bilgisayara burada indirdiğiniz proğramı kuruyorsunuz. kurulum bittikten sonra proğramı açın açılan ekran da bilgisayarınıza ait yerel ip adresi olacak onu bir kenara not edin hemen telefonumuzdan uygulamamızı açıyoruz. açılan ekranda sol üst menu simgesini tıklıyoruz. sol en üste cihazlar menusu var ona tıklayında bir menu daha açılıyor. Yeni cihaz ekle menusuna tıklıyoruz.

yeni bir sayfa açılacak açılan sayfada iki tane alan var giriş yapacağımız birisi yani en üsteki bilgisayar ile telefon arasında kuracağımız bağlantının adı herhangi bir isimde kullansanız olur.

Diğer alanada bilgisayardayken kenara not aldığımız ip adresini girerek artı simgeli butona tıklıyoruz. ve işte rahat rahat istediğimiz gibi telefonumuzla bilgisayarımızı kontrol edebiliyoruz. Yapamayan olursa aşağıya yorum yaparak soru sorabilir.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

0 tane yorum var!