Kuruluş Osman 14. Bölüm Fragman Analiz | Ertuğrul Bey Obaya Geliyor | Dündar Bey Ölüyor

Kuruluş Osman 13.bölüm hayli harakli geçti. Başlıkta geçen Ertuğrul Gazi'nin obaya geleceği hakkındaki bilgiyi videonun sonunda aktaracağım. Ondan önce bir özet geçmem gerekiyor. Yaşanan önemli hadiselere kısada değinmek gerekirse:

    Samsa Çavuş ile Osman bey in arası açıldı. Samsa Çavuş Kayı'nın hürriyeti için bir mücadele ateşi yakacağını bütün beylerine söyledi. Bala hatun ile Osman Bey in araları açıldı tabir yerindeyse bir birlerine resti çektiler. Bala hatuna pusu kuran Moğol nökerleri yanlışlıkla Bala hatunu karnından bıçaklıyorlar Bala hatun ölecek mi? Zöhre hatun,Balgayla konuşarak oğlu Batur un hayatına karşılık Osman bey ve Adabalı'yı satacak. Batur,Osman Bey Balgay'dan zahmetlerle aldığı Cengiz han Yasalarını Babasına götürerek Osman Bey'e ihanet etti. İhanetinin Bedelini Batur'a ödetmeye giden Osman bey, Bey otağının önünde okla vuruluyor. Osman Bey nasıl kurtulacak. Dikkat ettiyseniz 14 Bölüm ilk fragmanında Osman bey'in nasıl kurtulduğu gösterilmiyor ama frağman sonun osman bey yemin ediyor seni ben öldürecem diye . Peki Osman Bey Dündarın elinde nasıl kurtulacak?

   Osman bey'i Samsa Çavuş kurtacak çünkü obayı basacağını geçen bölümde söylemişti. Obadan osman'ı kurtardıktan sonra araları düzelecek.Osman gene ellerinde kaçıncı Balgay bunu hesabını anlaşmalarına uymadığı için zöhre hatuna soracak o da gündüz ele verecek. Osman bey,Bala hatun ve Gündüz bey kurtaracak diğer yandan da Fragmanda geçen bölümde bahsedilmeyen bizanslılar gene harekete geçtiği görülüyor. Şimdi gelelim Ertuğrul Gazinin obaya gelmesi konusuna dostları benim tahmini önümüzdeki 3 bölümd içinde Ertuğrul Gazi hayata veda edecek çünkü 14 bölüm fragmanını sonunda Osman bey dündar beyi öldüreceğini söylüyor.Tarihte de aynen bu şekilde Dündar beyi osman bey öldürüyor. Ancak tarih Osman bey'in amcasını Babasının vefatından sonra öldürdüğünü yazıyor. Ertuğrul bey vefat ettiği yer tarihte söğüt olarak geçtiği için şuan ki senaryoya ve tarihe göre Ertuğrul bey in obaya gelmesi ve burada vefat etmesi gerekiyor. Sonra Dündar beyi öldürüyor. Obanın başına geçiyor.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

0 tane yorum var!