Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Obaya ne zaman gelecek?

Buradan Bu Videonun Kanalına abone olabilirsin!
Kuruluş Osman: Ertuğrul Bey Ne Zaman Gelecek?
Kurtuluş Osman Oyuncuları Gerçek İsimleri!
Baba Parası -Fragman inceleme - Baba parası filmi Konusu - yeni film - önizle
Hercai dizisi oyuncuları kimdir? - Hercai dizisi oyuncuları gerçek isimleri! - önizle
Murat Yıldırım'ın Yeni dizisi Ramo oyuncuları konusu ne zaman yayınlanacak - önizle
İzmirli Güzel Ünlüler&izmir'in kadın ünlüleri&izmirli ünlüler& önizle
Ünlülerin Sır Gibi Sakladıkları Az Bilinen Kardeşleri! - önizle
Mucize Doktor Oyuncuları Yaşları - Mucize Doktor Oyuncuları Nereli?


 
Ertuğrul bey
'in obaya gelmesi bekleniyor izleyenlerde bir an önce Ertuğrul bey'in gelmesini istiyor ancak burada ufak bir karışıklık var. dizinin ilk iki bölümünü izledikten sonra kulucuhisar kalesinin feth edileceğini düşünmüştüm. 3. bölümde çıkan olaylara bakılırsa kaleyi feth etmeye daha çok uzun bir süre var.
           Osman bey alişar bey ile görüştüğünde alişar bey,osman'a tekfuru senin öldürdüğüne inansam seni mahkemeye çıkartırım diyor. Yani burda şu çıkarılabilir. Anadolu selcukluya vergi ödüyo bile olsa bizansa bağlı kulucuhisar kalesine kos koca germiyanoğlu beyi alişar bile müdahale düşüncesinde bulunamıyor.
          Bunlardan neden bahsediyorum. Dizi kulucuhisar kalesi ile başlıyor.kulucuhisar kalesinin önemi de Osman bey'in bey olduktan sonra feth ettiği ilk kale olması, Bana kalırsa dizinin seneristleri kaç bölüm çekerler bilmiyorum ama kulucuhisar kalesi alındığında diziyi bitirecekler. kulucuhisar kalesinin yakın önümüzdeki bölümlerde alınması mümkün değil çünkü osman bey daha obanın beyi bile olmadı. bey olduktan sonra kulucuhisarı alacak. Bey olması içinde Ertuğrul gazi'nin vefat etmesi gerekiyor. Dündar bey bakılacak olursa dündar bey 50 yaşlarında birisi ertuğrul bey ise dündar bey'den 12 yaş büyük bu da ertuğrul gazinin yaşını 62 yapıyor. Tarihte Ertuğrul gazinin 93 yaşında vefat ettiği göz önüne alınırsa

           3.cü bölümde sürekli dündar bey tarafında Ertuğrul beyin gelmesinin beklediği vurgusu yapılmaktadır. Gerçek tarihe göre Dündar bey 1210 doğumlu ve dizide 50 yaşlarında biri,Ertuğrul bey ise Dünday bey den 12 yaş daha büyük yani gerçekte 40 yaşında olan Engin altan düzyatan 62 yaşında bir görüntü ile karşısımıza çıkması lazım. Şimdilerde filmlerde ve dizilerdeki oyuncuları hep olduğu yaştan daha küçük rollerde oynatıyorlar ki, oyuncularda normal yaşamlarında kendilere baktıkları için olduklarından daha genç gösteriyorlar. Engin Altan Düzyatan'ın diziye geleceğini düşünmüyorum.Gelirse de bu şekilde bir görüntüye sahip olması gerekiyor. Ayrıca Engin Altan Düzyatan,kurşun dizisindeki rolünden dolayı sakalları kesmiş ve kendi bir müddet sakalsız yaşamak istiyorum demiştir.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

2 tane yorum var!