Penis kırılması nedir?


Penis kırılması nedir?


Penis kırılması kısaca ereksiyonu sağlayan dokuların etrafındaki tunika albuginea isimli kılıfın çeşitli sebeplerle yırtılması anlamına gelir. Penis kırılmasına neden olan bu sebepleri ve penisin kırıldığında ne gibi belirtileri olduğu aşağıda belirttik. Her insanın başına gelebilecek bu hadiseyi önlemek için yazımızın devamını okuyunuz.

Penis kırılmasının nedenleri nelerdir?


Penis kırılması sadece ereksiyon halinde olabilen bir durumdur. Penis eroksiyonda değilken penis kırılması beklenemez.Penisin kırılmasına neden olan sebepler:Cinsel ilişki sırasında denenmeye çalışılan farklı pozisyonlar,partnerin ani hareketi, ereksiyon durumunda mastürbasyon yaparken ve yataktayken yapılan ani hareketler ve son olarak penisi yamuk olan kişilerin ereksiyon durumunda penislerini düzelmeye çalışmalarıdır.

Penisin kırıldığı nasıl anlaşılır?


Penis kırıldığında kılıfta yırtılma olacağı için yırtığın boyutuna göre ses gelmektedir. Penis kırılmalarında penisi ereksiyon haline getiren dokulardan akan kanlar deri altına yayılacağından peniste morarmalar ve şişmeler meydana gelecektir. Bunlarla birlikte ereksiyon haline gelirken siddetli ağrılar hissedilmektedir.

Penis kırıldığında neler yapılmalı


Penis kırıkları acil bir durum olduğu için bekletilmeye gelmemekte acilen konunun uzmanı doktora gidilmelidir. aksi durumda peniste tedavisi mümkün olmayacak kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Penis kırılmalarında bir kısım doktorlar ameleyata karşı çıksada çoğunda yapılan tedavi ameleyatla zarar gören dokuları tıbbı açıdan tedavi etmedir.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

0 tane yorum var!