Şok Şok! Çiftlik bank Mehmet Aydın Öldü mü?

Bu videonun ait olduğu Meraklı Biri kanalını ziyaret ederek diğer videolara da göz atabilirsiniz!


Binlerce insanı dolandıran çiftlik bank kurucusu "Mehmet Aydın intihar mı etti?" "Mehmet Aydın Öldü mü?" sorularını yanıtlamaya çalışacağım . Önce kısaca Mehmet aydın kimdir? ve çiftlik bank macerasına değinelim.

        31 Ekim 1991 tarihinde bursa da dünyaya gelen Mehmet Aydın sgk kayıtlarına göre ilk resmi işi 2013 yıllarında bulaşıkcı olarak çalıştığı bir eğlence mekanıydı. 2 ay sonra burdan ayrılan mehmet aydın ın patronu "Mehmet Aydın, mekanızın mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalışmaktaydı.çalışma arkadaşlarının arasında uyumlu ve sevilen birisiydi. Sessiz, içe dönük ve enteresan da denilebilecek bir çalışanımızdı. Çok gariban bir çocuktu." demiştir.

        Her Türk genci gibi kolay yoldan parayı bulmaya ve köşeyi dönme hayalleri kuran namı diyar tosuncuk, çok geç artık isimli arabesk rap klibi çekti. şimdi yiğidi öldür hakkını yeme sölediği şarkı o kadar da kötü değil hatta baya baya da iyi sizde bir dinleyin yorumlarınızı merak ediyorum. Neyse diyelim geçelim bizim girişimci tosuncuk,çıplak gösteren gözlük şatışı bile yapmış. Bu işlerin hiç birinin tutmadığından olsa gerek bir dönem Çılgın tavuklar diye bir site vardı. internette tavuk alıyordun . aldığın tavukları yumurtlatıyor sonra da yumurtaları paraya çeviyordun .

        Çılgın tavuklar popüler olunca bizim fırsatcı girişimciler çılgın kavuklara benzer siteler kurmaya başladılar. bunlarda daha önce youtubeye attıkları videolardan çılgın tavuklar şöyle kötü çılgın tavuklar insanları kullanıyor. hepsi de kendi oyununun gerçek kazanlı olduğunda bahsediyordu. ütopyasında tutunda haylaztavuklar,altıntavuklar,çılgınciftli ne bilim çılgınkümes gibi bir sürü oyun türedi.  tam bu dönemde Mehmet aydın da bu oyun işi girdi. Bir dönem sonra çiftlik bank ismini duyar olduk çevremde teker teker çiftlik banka üye olduklarını görebiliyordum. Çiftlik bankın diğerlerinde farkı sözleşme yaptıkları idi. Ve gerçekten insanlar yatırdıkları paraları rahat rahat alıyorlardı. Daha sonra işi büyüttüler çiftlik açtılar,her semtte şarküteri açtılar çiftlik bank üyeleri gidip kazandıkları çiplerle peynir zeytin ne varsa alıyorlardı.

        işte tam buraya kadar herşey çok güzeldi iyi ilerliyordu. Şimdi kimsenin günahı almayayım adamlar ciddi ciddi reklamlarda da veriyorlardı bu kadar sahtekar olsalardı. neden deli gibi para dağıtsınlar reklam harcamaları çiftlikler şarküteri açmaları felan. bakın çiftlik bank ya gerçekten vurguncuydu ve bu vakte kadar daha çok insanları dolandırmak için yemliyordu. ya da işin içine devlet araştırması girmesi daha da önemli olan ise o dönemde bitcoin de dip yaptı.

         Bitcoin neden dip yaptı anlatmamı istiyorsanız yorum olarak belirtebilirsiniz. bit coinin tosunla ne alakası var demeyin tosuncuk bitcoin de basıyordu. şu olmuş olabilir tosuncuk üyelerinden topladığı parayla 2.500 - 3000 dolar türk parası ile 20000 tl civarında çinde satılan bitcoin makinelerinden alıp bastığı bitcoinlerden üyelerinin parasını ödüyordu ya da ödemeyi düşünüyordu. bitcoin in değeri düşünce de zarar ettikleri için kaçmaları düşünmüş olabilirler. Sonrasını biliyorsunuz zaten 77 bin küsür madurun toplamda 511 milyon TL'si ile kaçtılar. kaçtılar diyorum çünkü bu tosuncuğun yapabileceği bir iş değil bunu sizde tahmin edersiniz koskoca firmadan bahsediyoruz. Mehmet Aydın nasıl yönetsin. Evet şimdi gelelim Mehmet Aydın Öldü mü? İntihar mı etti? sorularına. 

       Biliyorsunuz ki Mehmet aydın kırmızı bülten ile aranıyordu. Rusya'da kaldığı otelde baskın yidiği sırada yakalanmamak için kendini aşağı atmış intihar etmiş böyle şeylere inanmayın . Ben bu intihar olayını hiç bir suçluda görmedim. intihar eden insanlar psikolojisi çok kötü olan insanlar genelde . ortaya bir komplo teorisi atayım. Bence onu kullanan kişiler onun işini çoktan bitirdi ve onun öldüğü haberini yayarak çiftlik bank defteri bu şekilde kapatmayı amaçlıyorlar

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

0 tane yorum var!