Ücretsiz tablet nasıl alınır? - Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Özellikle Pandemi döneminde uzaktan eğitimle öneminin arttığı şu döenmde devlet tarafından öğrencilerimize ücretsiz tablet dağıtılacak. Peki ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet kimlere verilecek? ücretsiz tablet başvuru formu nereden doldurulur?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından öğrencilere ücretsiz tablet dağıtılacağını açıklamış ve "İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık" demişti. Ücretsiz tabletlerin Milli Eğitim müdürlükleri tarafından dağıtılacağı öğrendiğimiz bilgiler arasında Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, ücretsiz tabletleri kimlerin, nasıl alabileceğini su açıklamasıyla yaptı.

"Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik. Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek ve bu cihazlar, okul yönetimleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak."

Şuanda ücretsiz tabletler için herhangi başvuru yeri bulunmuyor ve ne zaman verileceğide bilinmiyor. Ancak ücretsiz tabletler hakkında bilgiler geldikce bilgi aktarmaya devam edeceği o yüzden kanalıma abone olup bildirimleri açarmanızı öneririm. Videonun altında sosyal medya hesaplarımızı bıraktık bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

0 tane yorum var!